Obóz żeglarski SUPERZAGLE.pl

Żeglarstwo jest wspaniałym oderwaniem się od codziennych zmagań z rzeczywistością na rzecz zmagań z żywiołem jakim jest powietrze i woda...

Wędrowny obóz żeglarski jest obozem, na których uczestnicy zakwaterowani są przez 14 dni na jachtach (Tanga 780 - bardzo szybkie, zwrotne i wygodne łajby lub inne o podobnie wysokim standardzie). Jachty posiadają kambuz, czyli żeglarską kuchnię, a to oznacza że na dwa tygodnie zapominamy o domowych obiadkach. Podwijamy rękawy i rodzina nie poznaje nas po powrocie do domu. Trzeba samemu gotować (my dostarczymy Wam tylko półprodukty, inwencja twórcza należy do Was), umyć gary, utrzymać porządek w swojej koi i na pokładzie... Ale to tylko małe gratisy do tego co tak naprawdę stanowi istotę żeglarstwa.

Obóz żeglarski SUPERZAGLE.pl

Na Mazurach jest około 250 km oficjalnych szlaków żeglownych. A to oznacza, że w ciągu 14 dni będziemy pływać pływać i pływać, uczyć się co i jak się nazywa (a to wcale nie jest proste) oraz jak się czego używa (a to już jest wyższa szkoła jazdy), leżeć na jachcie w słońcu jak rozleniwione foczki, zwiedzać najpiękniejsze porty i najbardziej dzikie zatoczki. Każdy sam nauczy się samodzielnie prowadzić jacht, oczywiście pod okiem sternika, i dowie się dlaczego w danym momencie ciągniemy za ten, a nie za inny sznurek, a także dlaczego czasem warto posolić makaron.

GALERIA Z MINIONYCH OBOZÓW ŻEGLARSKICH

Zapraszamy do wspólnego żeglowania!